Jak Dbać O Tatuaż

 

Jak dbać o tatuaże, zarówno te świeże, jak i te zagojone?

Czy należy te tatuaże owijać folią czy też nie?
Po skończeniu tatuażu tatuażysta nakłada na niego wazelinę i owija przezroczystą folią (jeżeli robimy sobie całe plecy, będziemy wyglądać jak mumia), którą należy ściągnąć po ok. 2-3 godzinach. Jeżeli chodzi o dalszy etap gojenia się tatuażu, to różni tatuażyści mają różne zdanie dotyczące stosowania folii w kolejnych dniach.
Jedni twierdzą, że folia nałożona w studiu powinna być jedyną, a tatuaż nie powinien oddychać, inni zaś twierdzą, że folię należy stosować jeszcze kilka dni po zabiegu.
Jeżeli tatuujemy się zimową porą, to siłą rzeczy musimy owijać tatuaż folią, dopóki się nie zagoi, w przeciwnym wypadku, do tatuażu mogłoby przykleić się ubranie i mogłyby przedostać się do niego bakterie. Dopóki tatuaż nie zagoi się całkowicie, nie należy go moczyć, ani wystawiać na działanie promieni słonecznych. Jeżeli idziemy pod prysznic, to również musimy owijać tatuaż folią, kąpiele w basenach, i jeziorach są zabronione. Tatuowane miejsce należy przemywać ok. 2-3 razy dziennie letnią wodą z mydłem antybakteryjnym.

Czym smarować świeże tatuaże?
Do czasu odpadnięcia strupków świeży tatuaż zaleca się smarować takimi maściami jak Alantan lub Bephanten. Gdy tatuaż zagoi się całkowicie, warto stosować kremy, balsamy i olejki, pozwalające zachować żywotność kolorów.
Swędzenie oraz strupki, których rzecz jasna nie wolno zdzierać są naturalnym procesem gojenia.
Rozdrapanie strupka może skutkować brakiem pikseli w danym miejscu.
Najlepiej jest do powstania strupków nie dopuszczać, dbając o to aby tattoo był cały czas nawilżony.
Po umyciu tatuażu należy lekko przykładać do niego ręcznik, nie należy pocierać. Strupki odpadną same, gdy tatuaż się zagoi. Alkohol i narkotyki przed zabiegiem i tuż po nim, to delikatnie mówiąc kretyński pomysł
Przez pierwszych kilka dni temperatura Twojego ciała może się lekko podwyższyć, ale don’t worry, to naturalna reakcja obronna Twojego organizmu, który broni się przed czymś, czego nie zna
Przezroczyste lub kolorowe soki wypływające spod strupków i farba z naskórka również są elementem naturalnego procesu gojenia. Należy pamiętać o tym, aby świeży tatuaż był zawsze lekko wilgotny, w przeciwnym wypadku na jego powierzchni mogą tworzyć się grube warstwy strupków, które spowolnią proces gojenia, gdy taki strupek odpadnie, to lipa.
Biała farba zostawia najwięcej pytań… każdy na nią inaczej reaguje lub ją organizm całkiem wypycha i trzeba poprawiać. To już zależy od tego ile Twój organizm ma energii – jak się będzie bronić przed obcym ciałem 🙂 Biała farba w tatuażu to najbardziej odzwierciedla 🙂

Pielęgnacja tatuaży po latach

Jeżeli chcemy, aby nasze tatuaże zachowały swoją kolorystykę i efektowny wygląd przez długie lata, musimy dbać o nie każdego dnia. W wyniku kontaktu naszej skóry z promieniami słonecznymi, tatuaże mogą wyblaknąć, dlatego jeśli spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, powinniśmy stosować kremy z wysokimi filtrami UV oraz regularnie nawilżać dziary kremami, balsamami lub olejkami.